Yahudi İşgalciler Filistinlilere Ait 150 Zeytin Ağacını Kesti

FİLİSTİN 1 Mayıs 2019 15:20
Videoyu Aç Yahudi İşgalciler Filistinlilere Ait 150 Zeytin Ağacını Kesti

Fanatik Yahudi yerleşimcilerden oluşan “Bedel Ödetme Çetesi” üyesi bir grup Yahudi yerleşimci bu sabah erken saatlerde Ramallah’ın doğusundaki Burga köyünde 150’den fazla zeytin ağacını kesti.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Burga köyü arazileri üzerinde kurulu Yahudi yerleşkesinden gelen onlarca yerleşimci zeytin bahçelerine hücum etti.

Yahudi yerleşimcilerin işgal ordusu himayesinde Filistinlilere ait zeytin ağaçlarını kesmeye başladıkları bildirildi.

Bedel Ödetme Çetesi üyesi Yahudi yerleşimcilerin saldırısından zarar gören Filistinli çiftçilerden İbrahim Kenan, Yahudi yerleşimcilerin iki gün önce arazisinde çalışırken kendisine saldırdıklarını ve bölgeden kovduklarını söyledi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka'da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...