Yahudi İşgalciler Filistinlilerin Evlerinin Duvarlarına Irkçı Sloganlar Yazdı

FİLİSTİN 15 Ağustos 2019 14:54
Videoyu Aç Yahudi İşgalciler Filistinlilerin Evlerinin Duvarlarına Irkçı Sloganlar Yazdı

Yahudi yerleşimciler bu sabah (15 Ağustos Perşembe) Batı Yaka’nın kuzeyinde Filistinlilerin evlerinin duvarlarına ve araçlarına ırkçı sloganlar yazdı. 

Görgü tanıkları, “Bedel Ödetme” adlı Yahudi çetesinin üyelerinden bir grubun Selfit vilayetine bağlı Ez-Zaviye beldesine baskın düzenlediğini ve birçok evin duvarına İbranice ırkçı sloganlar yazdıklarını söyledi. 

Görgü tanıkları, Yahudi yerleşimcilerin baskın sırasında ayrıca bazı araçların kaportalarına da ırkçı sloganlar yazdıklarını bildirdi. 

“Bedel Ödetme” çetesinin son günlerde Filistinlilere ve mülklerine yönelik saldırılarını artırdığı, çete üyesi Yahudi yerleşimcilerin Kurban Bayramı’nda Filistinlilere ait saman balyalarını yaktıkları, Yatta’nın doğusunda duvarlara ırkçı sloganlar yazdıkları ve El-Halil’in doğusunda Filistinlilere ait araçları taşladıkları kaydedildi. 

Bedel Ödetme adlı çete fanatik Yahudi yerleşimcilerden oluşuyor ve Filistinlilerin yaşadığı beldelere ve köylere baskınlar düzenliyor; camilere, Müslümanlara ait mezarlıklara saldırıyor. 

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka'da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor. 

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor. 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL