Yahudi Yerleşimciler Cami ve Evlere Irkçı Sloganlar Yazdı

FİLİSTİN 14 Şubat 2019 22:42
Videoyu Aç Yahudi Yerleşimciler Cami ve Evlere Irkçı Sloganlar Yazdı

Yahudi yerleşimciler bu sabah (14 Şubat Perşembe) erken saatlerde Selfit kentinin doğusundaki İskaka beldesinde duvarlara ırkçı sloganlar yazdı ve Filistinlilere ait araçların lastiklerini tahrip etti.

Yerel kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin İskaka beldesinde Filistinlilerin evlerinin duvarlarına, otomobillerine ve belde camisinin duvarına ırkçı sloganlar yazdıklarını ve sloganların Filistinlilere tehdit içerdiğini bildirdi.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin beldeye gruplar halinde baskın düzenlediğini, Filistinlilerin mülklerine saldıran yerleşimcilerin daha sonra İskaka beldesi yakınlarında kurulu Yahudi yerleşkelerine doğru çekildiklerini söyledi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka'da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...