Yangınlara Engel Olamayan İşgal Yönetimi Oyuncak Balonlara El Koydu

FİLİSTİN 23 Mayıs 2019 01:38
Videoyu Aç Yangınlara Engel Olamayan İşgal Yönetimi Oyuncak Balonlara El Koydu

Gazze'ye gideceği tespit edilen bir milyon oyuncak balona el koyuldu.

İsrail işgal yönetimi ABD'nin desteği ile satın alınan zırhlı askeri araçları, Batı Yaka'da Mahmud Abbas yönetiminin polis gücü tarafından kullanılmak üzere bu yönetime teslim ederken Gazze'ye gideceği tespit edilen bir milyon oyuncak balona el koydu. Çünkü Abbas yönetimine teslim edilen araçlar işgal yönetimi hesabına Filistinli direnişçilerin izlenmesi ve tutuklanması için kullanılacak. Gazze'ye gidecek oyuncak balonların ise direnişçi gençler tarafından yakıcı balon olarak kullanılmasından korkuluyor. Bu uygulama da işgal rejiminin Abbas yönetimine ve Gazze'ye yaklaşımı ve tavrı arasındaki farkı ortaya koyuyor.

Siyonistlere ait 12. Kanal'ın yayınladığı habere göre İsrail istihbaratının Gazze'ye gönderilmek üzere hazırlanan balon paketleri hakkında bilgi edinmesi üzerine, bunların yakıcı balonlara ve patlayıcı maddelere çevrilebileceği korkusuyla Asdud limanında bir milyon oyuncak balona el konuldu.

Balonların gönderilmesi işine karışan ve İsrail kimliği taşımasından dolayı mallarını güvenlik teftişine sokmadan geçirmeyi başarabilen bir İsraillinin de tutuklandığı haber verildi.

Bu balonlara el konulmasından iki gün önce (20 Mayıs Pazartesi) de ABD'nin yardımıyla satın alınan 10 zırhlı araç Ürdün tarafından getirilerek Abbas yönetimine teslim edilmişti. Bu araçların Ürdün'de zırhlı hale getirildiği ve İsrail'in muvafakatiyle Abbas yönetimine verildiği belirtildi.

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...