Yarın ve Cuma Günü Mescid-i Aksa’da Nöbet Tutma Çağrıları Yapıldı

FİLİSTİN 13 Mart 2019 22:59
Videoyu Aç Yarın ve Cuma Günü Mescid-i Aksa’da Nöbet Tutma Çağrıları Yapıldı

Kudüslü gençler Yahudi işgalcilerin baskın planlarına karşı yarın Mescid-i Aksa’nın avlusunda ve Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nda nöbet tutma çağrısında bulundu.

Mescid-i Aksa’yı Savunma Komiteleri, Kudüslü heyetler ve kurumlar da önünüzdeki Cuma günü için seferberlik çağrısı yaptı.

Mescid-i Aksa’yı Savunma Komiteleri, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’da ve Er-Rahme Kapısı’nda yeni emrivakiler yapma planlarını boşa çıkarmak için güçlü ve kalabalık bir şekilde nöbet tutmak gerektiğine dikkat çekti.

Mescid-i Aksa’yı Savunma Komiteleri ayrıca, işgal güçlerinin cemaate saldırmasının ve Mescid-i Aksa’da nöbet tutanları gözaltına alıp uzaklaştırma cezalarına çarptırmasının Mescid-i Aksa’ya kalabalık bir şekilde giderek nöbet tutma konusundaki kararlılıklarını artırdığını ifade etti.

İşgal güçleri dün Mescid-i Aksa görevlilerini ve cemaati şiddet kullanarak ve darp ederek dışarı çıkardıktan sonra Mescid-i Aksa’nın kapılarını kapattı.

Bu sabah (13 Mart Çarşamba) Kudüs kentinde birçok bölgeye baskın düzenleyen işgal güçleri 19 Filistinliyi gözaltına aldı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...