YETER ARTIK!

GÜNDEM 15 Kasım 2016 14:58
Videoyu Aç YETER ARTIK!

Van'daki Mütedeyyin Müslümanlara Yönelik Gözaltı Süreci Hataydaki Gözaltılarla Beraber Tutuklamalara Dönüştü.

Van Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, 01 Kasım günü öğle saat 14.00 sıralarında Van Merkez’de mütedeyyin şahısların evine baskın düzenlemiş ve gözaltına almıştı. Aradan 14 gün gibi uzun bir süre geçtikten sonra dışarıdan olan hiçbir yakınına bilgi verilmezken 12 saatlik bir soruşturma sonrası akşam 21.00 civarlarında 1 kişinin serbest kalması Hatay ve Vanda gözaltına alınan 7 kişinin tutuklanarak Ağrı Cezaevine nakledilmesi Doğubeyazıt adliyesi tarafından kararlaştırıldı.

Şahısların avukatlarından alınan bilgide genel manada Türkiye'de varolmayan el nusra diye bir örgütün üyesi olmak,sosyal medyadan ve telefon dinlemelerinden basit şeylerden Örgüt üyesi diye savcılıktan karar çıkartılarak tutuklama olduğu belirtildi.

Böylesi basit gerekçelerle müslümanların zor durumda bırakılması,aslı astarı olayan söylemlerle ailesinden ve çocuklarından uzak kalması vicdan sahibi toplumunda onaylamayacağı bir durumdur.

Şahısların avukatı son olarak şunları söyledi; Alınan karara itiraz dilekçemizi ilgili kuruma ilettik.En kısa zamanda bu yanlıştan dönüleceğini ümit etmekteyiz.
 

Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X