Yine pitbull yine dehşet

GÜNDEM 23 Aralık 2021 09:33
Videoyu Aç Yine pitbull yine dehşet

Gaziantep'te bir sitenin bahçesinde pitbull cinsi iki köpeğin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki kız çocuğu ağır yaralandı. Ağır yaralanan çocuk hastaneye kaldırılırken, iki köpek güçlükle yakalanarak barınağa götürüldü. Olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatıldı.

Olay, Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Beştepe Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, bir sitenin bahçesindeki basketbol sahasında oyun oynayan 4 yaşındaki Asiye Ateş, iki pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Saldırı esnasında köpekler, talihsiz çocuğu yüzünden ve göğüs kısmından ısırdı.

AĞIR YARALANAN ÇOCUK HASTANEYE KALDIRILDI

Olay sonrası çığlıkları ve sesleri duyan vatandaşların yardımı sonucu güçlükle kurtarılan çocuk, ihbar üzerine olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Köpek saldırısı sonucu ağır yaralanan çocuk tedaviye alındı. Küçük kızın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.


#SokakKöpeğiTerörü
Sokak köpekleri terör estirmeye devam ediyor. Son olarak önceki gün Kayseri'de sokak köpekleri 9 yaşındaki  kız çocuğuna saldırdı.

KÖPEKLER GÜÇLÜKLE YAKALANARAK BARINAĞA GÖTÜRÜLDÜ

Küçük kız çocuğuna saldırarak ağır yaralayan pitbull cinsi iki köpek ise ihbar üzerine olay yerine gelen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi ekipleri tarafından güçlükle yakalandı. Yakalanan saldırgan iki köpek, boyunlarına geçirilen uzun tasmalarla zor zapt edilerek araca konuldu. İki köpek, barınağa götürüldü. Olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatıldı.

AİLE TEHDİT EDİLDİ İDDİASI

Öte yandan 4 yaşındaki çocuğun ilk ameliyatını başarı ile geçirdiği ve yoğun bakımda olduğu öğrenildi. Ailenin ise şikayetini geri çekmesi için baskıya maruz kaldığı iddia edildi. Sosyal medyada binlerce kullanıcı #AsiyeAteşYalnızDeğildir etiketiyle minik kıza destek verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL