Zelenski: "NATO Karadeniz'de varlığını artırmalı"

DÜNYA 24 Eylül 2021 06:21
Videoyu Aç Zelenski: "NATO Karadeniz'de varlığını artırmalı"

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü. Zelenski, görüşmede Stoltenberg’e, Karadeniz’deki NATO varlığını artırma çağrısında bulundu.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski, dün New York’ta NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya geldi. Ukrayna Cumhurbaşkanı Ofisinden yapılan açıklamada, görüşmelerde Zelenski, NATO’nun Ukrayna’ya verdiği kararlı destek için Stoltenberg’e teşekkür etti ve İttifak’ın Ağustos ayında Kıyiv’de düzenlenen Kırım Platformu Zirvesine katılım sağlamasının önemli olduğunu vurguladı.

Açıklamada, “Karadeniz bölgesinde güvenliği güçlendirme açısından NATO ile ortak çabaların öneminden bahseden Cumhurbaşkanı, Karadeniz’deki NATO varlığının yanı sıra Karadeniz bölgesindeki devletlerin etkileşiminin daha da artırılmasının önemini vurguladı. Zelenski, Ukrayna’nın İttifak ile aktif olarak iş birliği yapmaya hazır olduğunu kaydederek ülkesinin ortak tatbikatların sayısını artırmaya hazır olduğunu belirtti” denildi.

Bunun dışında görüşmede Zelenski, Stoltenberg’ten Rus yönetimi tarafından esir tutulan 450 Ukrayna vatandaşının serbest bırakılması konusunda yardım etmesini istedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL