Zonguldak'ta cami inşaatına asılan tevhid sancağını valilik indirdi

GÜNDEM 27 Ağustos 2021 10:01
Videoyu Aç Zonguldak'ta cami inşaatına asılan tevhid sancağını valilik indirdi

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde bir cami inşaatına asılan tevhid sancağının, valilik talimatıyla indirildiği bildirildi.


Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde bir cami inşaatına asılan tevhid sancağının, valilik talimatıyla indirildiği bildirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde yaptırılan Kavaklık Camisi’nin inşaatına asılan yeşil zeminli kelime-i tevhid sancağı, sosyal medyada olayın hedef gösterilmesinin ardından kaldırıldı.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, üzerinde "Allah'tan başka ilah yoktur, Muhammed onun elçisidir" yazılı bayrağın asılmasını “Akıllı işi de değil” ifadeleriyle değerlendirdi ve soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Sancak, cami inşaatına Türkiye bayrağıyla beraber asılmıştı.

Dün sabah saatlerinde Vali Tutulmaz’ın talimatıyla bölgeye giden polis ekipleri kelime-i tevhid bayrağını indirdi. Vali Tutulmaz, Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada, olayı "Türk bayrağına saygısızlığı asla kabul etmeyeceğiz" şeklinde yorumladı.

Tutulmaz, “İlk haber aldığımda duruma müdahale ettim. Kozlu Kaymakamlığımız soruşturma başlattı. Türkiye Cumhuriyeti’nin bayrağı dışında bir başka bayrak kabul edilemez. Bayrak kutsalımızdır. Böyle bir şeyi kabul etmemiz mümkün değil, akıllı işi de değil. Soruşturma sürüyor.” dedi. Böylece sancağın

Sosyal medyada bazı kullanıcılar, tevhid bayrağının indirilmesine ve Zonguldak Valisi Tutulmaz'ın sözlerine tepki gösterdi.

Vali belki bilmiyor olabilir lakin bilinen bir geçeği hatırlatmak isteriz ki o sıradan bir bayrak değil bütün islam ümmetinin çatısı altındanda toplnabildiği sancak-ı şeriftir. Sancak ile bayrağı dahi ayır edemeyen birine valilik görevi verilmesi Türkiye adına büyük bir talihsizlik olmuştur. O SANCAK AŞAĞIDAKİ SANCAK-I ŞERİFTİR SAYIN VALİ !..

 
1000
icon
erhan 27 Ağustos 2021 10:58

geçmişini inkar eden yöneticiler ve buna duyarsız kalan bi millet hangi değerlerle öğün,çalış güven acayip bi tutarsız insanlar topluluğu olduk ya!

0 1 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL